Dzejolis par ģimeni / dzejoļi

Neesmu pārliecināts, ka par cilvēku var spriest pēc pirmā
pārkāpuma, kas izdarīts galējas nepieciešamības, stipras
kaisles, tieksmes rezultātā.
Iegūta manta sagādā lielākas mokas nekā tās iegūšana. Kā vaimanā par zaudējumiem, kas reizēm ir lieli un šķiet vēl lielāki! Un beidzot: kaut arī liktenis šiem cilvēkiem neko neatņem, tomēr viss, ko viņi neiegūst, viņiem jau ir zaudējums.

Mana dziesma Kam savu dziesmu es dziedu? Es dziedu to smilgām un zālei, un paceplīšam uz zara. Un vējam. Un zilajai tālei. Un kūpoša lagzdu krūma dzeltainam puteklītim. Un sūnu lācīšam zaļam. Un dziestošam auseklītim. Un baltajai brīnumu pilij, kas zvaigznēs un ugunīs visa. Un neprātam, spārnu kas sauca. Un sirdij, kam gaisma dzisa.
Nereti mēs neiemīlam kaut ko konkrētu, bet gan vienkārši pieķeramies domai par to...
Kas pārskata, tas pārskatās. Kas piedod, to noliek par vainīgo. Kas atlaiž, to piesien pašu. Kas dod, tam atņem. Kas labsirdīgs, to ved pakārt. Tā ir vecā kārtība. Viņas ticība ir kristīga, viņas augstākā pakāpe ir militāriSms. Vai! tai jaunai kustībai, kas grib mācīties no viņas un karot viņas ieročiem.
Netikumīga sirds liecina arī par aprobežotu prātu.
Mūsu sabiedrībā sievietei ir ierādīta galvenokārt lietas loma. Toties ir zīmīgi, ka atdzimst autentiska teoloģija par sievieti. No jauna tiek atklāts viņas garīgais skaistums, viņas īpašais talants un sūtība.
Esmu pārliecināts, ka katra cilvēka dvēsele priecājas,
darot labu citiem.
Nepārdod patiesības, lai arī tev dotu vai visu pasaules
mantu par to.
Tad, kad melo dzejnieki, to sauc par fantāziju.

Dzejolis par ģimeni / dzejoļi